Електронавантажувач - обслуговування та експлуатація тягових батарей
Електронавантажувачі досить поширені на внутрішньоскладських роботах. Двигуни живляться від тягових акумуляторів, здатних працювати тривалий час. Щоб техніка щодня була у строю, необхідно знати особливості та правила обслуговування тягових батарей електронавантажувача.
Основні типи тягових батарей для електронавантажувачів
У тягових АКБ для навантажувачів використовуються різні електроліти. За цим принципом виділяють такі типи тягових акумуляторів:
- З рідким електролітом: використовується сірчана кислота. Батареї з ним найпоширеніші, називаються свинцево-кислотними. Це найдешевші АКБ. Рідше використовуються акумулятори з рідким лужним електролітом.
- Гелієві. Використовується електроліт із сірчаної кислоти, який містить спеціальні добавки. Вони перетворюють рідку сірчану кислоту на гель. По суті, це вдосконалені свинцево-кислотні акумулятори, які мають більш постійні параметри, простіше у догляді.
- Літієві. Як електроліт використовуються розчини літієвої солі спільно з іншими елементами. Не вимагають обслуговування, їх заряджають прямо на навантажувачі: немає «ефекту пам'яті». З усіх типів тягових батарей цей найдорожчий.
АКБ різних типів відрізняються як ціною. Істотний показник: скільки циклів зарядки вони витримають до виснаження. У свинцево-кислотних акумуляторів цей показник у межах 1200, у гелевих – 1500. Термін служби літієвих тягових АКБ найбільший: до 3 тисяч циклів.
Правила експлуатації тягових батарей
Акумулятори передчасно виходять із ладу не лише тому, що їх погано обслуговують. Часто припускаються фатальних помилок при їх експлуатації, які «вбивають» тягові батареї.
Категорично забороняється:
- Залишати тяговий АКБ розрядженим понад 12 годин.
- Розряджайте акумулятор нижче допустимого рівня. На сучасних навантажувачах є контрольні прилади.
- Доливати в АКБ електроліт. Кількість сірчаної кислоти у ньому залишається незмінним. При експлуатації випаровується лише вода.
Акумулятори тільки тоді прослужать закладений конструкцією час, якщо дотримуються правил заряджання тягових батарей. Після кожної зміни АКБ навантажувач ставлять на зарядку. Також слід припинити роботу та поставити акумулятор на заряджання, якщо індикатори показують неприпустимий розряд. Тягову батарею необхідно заряджати повноцінно: проміжні та неповні заряди завдають шкоди.
Обслуговування батарей
В умовах інтенсивної експлуатації електронавантажувача батареї потребують постійного правильного догляду. Рекомендується проводити такі види обслуговування:
- Щоденне. Після закінчення зміни поставити АКБ на зарядку, попередньо почистивши від пилу та забруднень, клеми від окиснення. Переконатися у цілісності ізоляції силового кабелю.
- Щотижневе. Перевірити щільність та напругу кожної банки. Якщо показання сильно відрізняються, провести заряд, що вирівнює. Подивитися рівень електроліту, долити при необхідності дистильовану воду.
- Щорічне. Перевірити ізоляцію між батареєю та корпусом навантажувача на опір. Допускається 50 Ом на 1 Вольт напруги.
Також потрібно періодична, раз на місяць, перевірка зарядного пристрою. Дотримання всіх нескладних правил догляду за акумулятором навантажувача забезпечить йому тривалу працездатність.
Поради щодо продовження терміну служби батарей
Особливих секретів, як продовжити термін служби батарей електронавантажувача, немає. Головне – дотримуватися правил експлуатації, не допускати помилок та своєчасно обслуговувати.
Існують невеликі тонкощі, які допоможуть продовжити життя акумуляторів. Слід захистити їх від перепадів температур: щоби не перегрівався влітку і не замерзав узимку. Варто подумати над теплоізоляцією АКБ.
Також рекомендується використовувати зарядний пристрій з режимом десульфатації, щоб збільшити тривалість експлуатації тягових акумуляторів. Компанія Forklift Service пропонує електронавантажувачі, укомплектовані тяговими батареями та сучасними зарядними пристроями.