Переваги та особливості використання штабелерів з противагою та без
На складах, виробничих та логістичних підприємствах зручне та безпечне транспортування, укладання вантажів на висоту забезпечують штабелери. Важливим критерієм під час виборів цієї складської техніки є наявність чи відсутність противаги. Штабелери з противагою і без нього мають свої особливості та переваги, що визначають їх використання у різних умовах.
Переваги штабелерів із противагою
Призначення противаги – забезпечити стійкість машини та захистити від перекидання під час підйому та переміщення вантажу. Противагою виступають розміщені за щоглою акумуляторна батарея або масивна металева болванка. У конструкції штабелера без противаги для стійкості використовуються опорні консолі на роликах, встановлені під вилами.
Конструкція штабелера з контрвантажем має важливі переваги:
- Піднімає всі різновиди піддонів, у тому числі нестандартні.
- Може впритул під'їхати до автомобіля з будь-якого боку.
- Піднімає вантаж вище, ніж аналогічні вантажопідйомності моделі без противаги.
- Велика стійкість до перекидання.
Штабелер, оснащений противагою, здатний замінити дорогий навантажувач, якщо доводиться працювати з розміщенням палетованих вантажів на стелажах. Його вартість вдвічі менша.
Переваги штабелерів без противаги
Вантажна техніка без противаги компактніша. Нею легко керувати та маневрувати. Вона ідеально підходить для використання на обмежених просторах. У вузьких проходах між стелажами їй достатньо простору в середньому на 1 метр менше, ніж для техніки з противагою.
Ще одна важлива перевага штабелерів без противаги – економічність. Конструкція цих машин більш проста, використано менше металу, тому вони дешевші, швидше окупаються.
Особливості використання різних типів штабелерів
Серед моделей двох основних типів можна вибрати однакові за номінальною вантажопідйомністю та висотою підйому. Але слід враховувати, що вони можуть повністю замінити одне одного, є особливості використання штабелерів різних видів.
Моделі без противаг з опорними консолями завдяки своїм невеликим розмірам більш пристосовані для роботи між стелажами, багатоярусного укладання палет. Для маневрування їм достатньо простору завширшки від 2,3 до 2,7 м.
Обладнані противагою машини повноцінно замінюють навантажувачі вилки, якщо потрібно перемістити вантаж з автомобіля на стелажі або назад. Для роботи штабелера із контрвантажем між стелажами потрібно від 2,7 до 3,3 метрів.
Ця складська техніка керується оператором, який залежно від конструкції супроводжує її пішки, користується спеціальною підніжкою, сидить чи знаходиться у кабіні. Машини без сидіння та кабіни більш компактні та маневрені. Для керування використовується багатофункціональна ручка. У них менше швидкість пересування, коротше гальмівний шлях і загалом вища безпека.
Як вибрати підходящий штабелер
Правильний вибір штабелера можливий із урахуванням кількох чинників. На першому місці серед них вантажопідйомність. Немає сенсу купувати обладнання з вантажопідйомністю набагато більше, ніж максимальна вага вантажів на складі. Така техніка коштує дорожче, потребує великих витрат на обслуговування.
Враховують висоту підйому вантажу, яка повинна бути на 5-10 см вище за верхній ярус стелажної системи. Оцінюють маневреність, важливу для роботи між стелажами, що визначається мінімальним радіусом розвороту машини.
Цікавляться розміром вил. У більшості моделей вони під палети 1200х800 мм. Рідше зустрічаються моделі з подовженими вилами чи можливістю регулювання їх ширини. За потреби роботи з нестандартними товарами можуть додатково знадобитися спеціальні захоплення.
Плануючи купити штабелер, враховуйте не лише фінансові можливості. Важливими є також наявність сервісу, доступність запчастин та витратних матеріалів.