Як правильно вибрати вилковий навантажувач для складу
Логістика в сучасній економіці набуває дедалі більшого значення для товарних взаємозв'язків. Складська логістика — важлива складова цього ланцюжка, в якому ніяк не обійтися без спеціалізованої техніки, у тому числі навантажувача вилкового для складу. До вибору навантажувача слід поставитися з розумінням багатьох факторів. Рекомендуємо почати з аналізу потреб складу:
- вантажопідйомність;
- розміри при роботах у складських приміщеннях - висота підйому, ширина та висота проїздів між стелажами;
- тип покриття усередині приміщення;
- параметри та види вантажів;
- інтенсивність вантажно-розвантажувальних робіт;
- тривалість робочої зміни.
Важливими умовами при виборі навантажувача є ремонтопридатність, умови роботи (навантажувальна естакада, платформа, пакгауз), покриття поза приміщенням (асфальт, бетонні плити, гравій), санітарні умови (наявність вентиляції).
Типи вилкових навантажувачів
Існує кілька типів вилкових навантажувачів. Характеристики кожного з них визначають, як вибрати навантажувач вилковий :
- Електричний - головна перевага полягає в тому, що навантажувач не виділяє вихлопних газів, тому підходить для роботи в закритих приміщеннях. Такий навантажувач безальтернативний для складів із продуктами харчування та фармацевтичною продукцією. Однак такі навантажувачі не завжди придатні для роботи просто неба.
- Дизельний — навантажувач призначений для роботи виключно на відкритих майданчиках, оскільки використання дизельного палива передбачає вихлопи. Проте він незамінний при переміщенні важких вантажів великі відстані.
- Газовий - своєрідна екологічна заміна дизельним моделям завдяки чистішому змісту викиду двигуна. Тому важливо знати, яка система вентиляції обладнана складом: якщо вона досить потужна, то короткочасна робота такого навантажувача всередині приміщення допустима. Є лише один нюанс: для заправки такого навантажувача слід щоразу демонтувати газовий балон, який заправляється на спеціалізованій станції заправки.
Таким чином, від того, наскільки грамотно зроблено вибір навантажувача , залежить ефективність його експлуатації, термін якісної роботи і відповідно прибуток логістичної компанії.
Крім того, продуктивність праці оператора залежить від ергономічності - комфортабельності кабіни, зручного розташування панелі управління, плавності ходу та роботи підйомного пристрою, маневреності, рівня шуму та вібрації під час роботи. Все це у комплексі знижує експлуатаційні витрати, що також впливає на доходи компанії.
Ключові характеристики при виборі вилкового навантажувача
Приймати рішення про те, як вибрати автонавантажувач , слід виходячи з наступних факторів:
- вид навантажувача, що підходить саме для вашого складу;
- продуктивність навантажувача та його багатофункціональність;
- габарити навантажувача та радіус його повороту;
- період проходження техогляду;
- умови безпеки для оператора, у тому числі комфорт кабіни;
- екологічність;
- термін наданої гарантії та сервісне обслуговування.
Зрозуміло, за кожне технічне рішення, наприклад, встановлення каретки бокового зміщення вил або наявність гідравлічних тиристорних елементів управління, які роблять роботу навантажувача ефективною і безпечною, треба платити. Тому приймаючи рішення, які навантажувачі краще , радимо вам разом із професійними консультантами шукати розумне поєднання бажаних характеристик техніки та її вартості.
Поради щодо купівлі вилкового навантажувача
Рекомендуємо вам звернути увагу на деякі аспекти, які формують критерії, який вилковий навантажувач краще :
- Вантажопідйомність визначає максимальну вагу вантажу, який має бути переміщений.
- Швидкість пересування та підйому - від неї залежить загальна ефективність вантажно-розвантажувальних робіт.
- Висота підйому важлива, коли навантажувач працює зі складськими стелажами — висота підйому не повинна бути меншою за висоту самого верхнього ярусу зберігання.
- Автоматичне коригування нахилу вил та активна система стабілізації, від яких залежить безпека робіт на складі.
У разі вибору вилкового навантажувача обов'язково переконайтеся в наявності сертифікації техніки та відповідності стандартам безпеки. До речі, нове покоління вилкових навантажувачів отримало вже чимало оновлень, спрямованих саме на підвищення комфорту оператора та забезпечення стійкості цієї техніки.